krem z kwasem hialuronowym

kolage morski

Czy kremy do twarzy z kwasem hialuronowym są bezpieczne?
Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, którego największą ilość można znaleźć między innymi w tkance skórnej oraz w stawowej mazi. Cząstki kwasu hialuronowego jest zatrzymanie w komórkach wody. Aczkolwiek ze względu na strukturę tego tak bardzo ważnego składnika razem z upływem wieku nieubłagalnie zanika w naszym ciele zdolność jego samoistnej produkcji. Każdego dnia ubywa nam około 30% cząsteczek a w momencie zaprzestania ich produkcji powoduje, że skóra robi się pozbawiona blasku wtedy zaczyna postępować proces starzenia. Żeby skutecznie i w miarę szybko uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego, w sklepach nie tylko w branży kosmetycznej aczkolwiek także farmaceutycznej sprzedawane są preparaty, które zawierają kwas hialuronowy pozyskiwanego przeważnie z tkanek zwierzęcych. W ostatnim czasie nowością stały się preparaty zawierające kwas hialuronowy tworzonym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui. To produkt bardzo bezpieczny dla nas a przy tym nie powoduje żadnych skutków ubocznych a także odczynów alergicznych.
Kwas hialuronowy ze względu na swoje bardzo cenne właściwości ma różnorodne zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Kwas hialuronowy w postaci kremu albo też innej formie nie tylko uzupełnia braki wody w skórze a co jest z tym nierozerwalnie związane hamuje proces starzenia się skóry ale dodatkowo kuracja z jego udziałem bardzo szybko modeluje twarz.
Dobry krem z kwasem hialuronowym odpowiednio stosowany wygładza zmarszczki zapewniając odpowiednie nawilżenie tkanki skórnej jak również nakłanianie organizmu do produkcji innych naturalnych składników między innymi kolagen czy elastyna, które ze względu na swoje właściwości odpowiedzialne są za dobre napięcie i jędrność skóry. Oprócz tego kwas hialuronowy dobrze wpływa na regenerację uszkodzonych tkanek poprzez wsparcie organizmu w produkcji nowych komórek.
Krem zawierający kwas hialuronowy w większości przypadków zalecany jest do użycia przy skórze dojrzałej. Ponieważ w wieku około czterdziestu lat nasz organizm niestety traci niemalże większość cząsteczek kwasu hialuronowego ze wszystkich swoich zasobów, wdrożenie w odpowiednim momencie kuracji może wyraźnie przyhamować proces starzenia.
Aby krem do twarzy zawierający kwas hialuronowy przyniósł dobre rezultaty w postaci gładszej i dobrze nawilżonej skóry warto przed jego zakupem sprawdzić dobrze skład. Jednoprocentowe stężenie kwasu hialuronowego w preparacie już może zagwarantować dobry efekt kuracji przy jego zastosowaniu. Oprócz zawartości cząstek kwasu należy też zwrócić uwagę na pozostałe składniki kremu. Najlepsze rezultaty gwarantują preparaty dodatkowo wzbogacone o witaminy w tym przede wszystkim witaminę A oraz odpowiednio dobrane i połączone sole mineralne a nawet zioła jak przykładowo rumianek czy tymianek.
Należy mieć świadomość, że kuracja odmładzająca z zastosowaniem kremu z kwasem hialuronowym wymaga cierpliwości. Nie mniej jednak już po kilku dniach można zobaczyć jej pierwsze efekty pod postacią widocznego nawodnienia a nawet większej elastyczności naskórka.